Průvodce oddílem pro rodiče

Vítejte!

V této části našeho webu, najdete užitečné informace sepsané na míru přesně pro Vás. Připravili jsme si základní věci o našem fungování. Pokud si chcete přečíst víc o nás jako o oddílů naleznete to v sekci “oddíl”.

Každé pondělí se společně v 17:00 sejdeme v naší hanychovské klubovně a do 18:30 máme pestrý program. Program pro děti je pestrý a nabitý, proto prosíme o dochvilnost. Aby aktivity mohly být, co nejkvalitnější, existuje tzv. “povinné vybavení”, sada kterou by každá správná skautka měla na schůzky nosit.

Blok, psací potřeby, šátek (na zavázání očí), KPZ , míček (třeba tenisák), uzlák , zápisník , mustangy (naše oddílové platidlo) v nepromokavém pouzdře (např. v papírnictví seženete malé folie, dokonce i na zapínání) a hlavně nezapomeňte na každou schůzku PŘEZŮVKY, abychom si do klubovny nenanosili bahno a špínu zvenčí.

Jednou za čtrnáct dní v sobotu, nás čeká výlet na zajímavé místo, rozhlednu, vyhlídku, občas zajdeme i do Aquaparku či nějakého musea. Většinou se chodí do přírody, jednou či dvakrát do roka je městská hra. Existují i vícedenní výpravy, kdy vyrazíme společně na celý víkend. Rozpis výprav a akcí najdete na našich stránkách.

Povinné vybavení jako na schůzku (kromě přezůvek), dobré boty (při dobrém počasí stačí tenisky, ale na podzim a v zimě se nám osvědčily pohorky nebo nějaké nepromokavé boty), pláštěnka, jídlo a pití na celý den.

To stejné, co na jednodenní, ale množství jídla dle zadaných instrukcí na pozvánce. Přibalte ještě spacák, karimatku, baterku, nůž, velký batoh: krosnu (více o batohu a jeho správném výběru, se dozvíte níže). Dobře vám poslouží i velká pláštěnka typu pončo, kterou máte na sobě a ještě s ní jde přikrýt i batoh. A další věci, které se dozvíte z pozvánky na výpravu. Nezapomeňte na hotovost, která je vždy zadaná, sloužící na jízdenky a výdaje z výpravy, je pro nás lepší, když ji budete mít přesně). Pro vyšší komfort vašich dětí jim nedávejte předměty zbytečně navíc, co mají sebou, si musí i sami nést. Chcete-li vědět více o balení batohu, najdete to zde.

Je to asi metr dlouhá šňůra, nebo nejlépe, asi 0,5 cm tlusté lano, které seženete ve sportovních potřebách. Na uzláku si trénujete vázání uzlů a také najdou využití při hrách na výpravách či schůzkách. Pro inspiraci koukněte, jaké uzláky se osvědčily ostatním z družinky.

“Krabička poslední záchrany” Jedná se o menší umělohmotnou krabičku s víčkem, ve které jsou věci, co vám mohou pomoci v nouzi. Nosí se povinně na schůzky i výpravy. A co do ní?
Jízdenku na MHD, kousek březové kůry na zapálení ohně, sirky se škrtátkem, jehla, nit, knoflík, zavírací špendlík, náplast, sterilní obvaz, kus provázku cca 1m, kousek svíčky, svinutý drátek, hřebík, malá ořezaná tužka, kousek papíru, dvacetikoruna, kousek křídy, poštovní známka a žiletka. Víčko od krabičky upevněte třeba gumičkou, aby se vám věci nevysypaly ven.

Omluvit se je potřeba před každou akcí, schůzkou, výpravou. Pokud to je akce na kterou se je potřeba nahlásit předem, tak se omlouvá pouze pokud jste se na akci nahlásili. A to roverovi který je napsaný jako kontaktní osoba na pozvánce, nikomu jinému.

Informace o akcích,novinkách, či fotky najdete zde na webu, stačí se porozhlédnout :)

Máme i veřejnou skupinu na facebooku, na ní přidáváme informace o aktuálním dění a určitě stojí za to omrknout. Najdete nás tam pod názvem 28. oddíl Čtveráci.
https://www.facebook.com/groups/28ctveraci/

Spoustu programu a zábavy najdete na našem YouTube kanále 28ctveráci:
28ctveraci
Nebo také pod stejnojmenný účtem na instagramu:
https://www.instagram.com/28ctveraci/

Pro naše fungování a komfort vašich dětí je důležité mít ten správný batoh, jezdíme na víkendové výpravy a vše potřebné si musí člověk nést na vlastních zádech. Batoh proto doporučujeme s polstrovanými zády a bederním pásem, pozor, aby nebyl zbytečně velký a dokázali jste ho unést (pro představu, roveři mají cca 60 l), proto pro doporučujeme objem kolem 40 max 50 litrů.. Bolest zad způsobená volbou špatného batohu je opravdu nepříjemná, proto prosíme aby jste tento proces neuspěchali. Nechte si dítě batoh vyzkoušet, jestli mu sedí právě na jeho záda, zkuste se s ní ohnout, posadit, skákat a v kvalitním obchodě vám ji i ochotně naplní.

Tipy na co je dobré ještě myslet:

  • Je součástí pláštěnka na krosnu (Bývá ve vlastní kapsičce na spodu,či vrchu batohu)
  • Má dostatek menších kapsiček (Pro často používané drobné předměty)
  • Dá se na straně rozepnout (Výrazně to zjednoduší přístup k věcem i balení)
  • Kvalitní materiál (Odolný proti odření/roztržení)
  • Kvalitní švy (Zkontrolujte si zblízka na poutkách, u méně kvalitních batohů to bývá právě to místo, které povolí jako první)
  • Vnější úchyty (Pro připevnění karimatky,držák na pití, či věcí které se do krosny už prostě nevešly)