O našem oddílu

My jsme Čtveráci - prima parta skautek (28. oddíl), která miluje dobrodružství. Rády spíme pod stanem nebo pod širákem, chodíme do bazénu, v zimě vytáhneme běžky a boby, na jaře čistíme studánky a léto trávíme v tee-pee na táboře.

Náš oddíl je skvělé místo pro dívky od 3. do 9. třídy, které se chtějí osvobodit od sociálních sítí a najít si cestu k přírodě. Zde poznají řadu bezva lidí, mezi kterými si určitě najdou kamarády na celý život. Mimo jiné se naučí mezi sebou spolupracovat, ať už v rámci své družiny, celého oddílu nebo střediska. Družiny máme dvě: ZEBRY a KLOKANI.

Kdy a kde se scházíme

vždy v pondělí od 17:00 do 18:30 (mimo svátky) u nás

v klubovně v Dolním Hanychově (Zemědělská 302/18a)

 

Schůzky

Scházíme se každý týden v pondělí od 17:00 do 18:30 u nás v klubovně (Zemědělská 302/18a), kde se učíme skautským a jiným dovednostem, ale také hrajeme spoustu her a jiné zábavy.

 

Výpravy

Jednou za 14 dní v sobotu vyrážíme na výpravu do přírody: navštívit pozoruhodné místo, zdolat vrchol kopce nebo přezkoumat pravdivost pověsti temné jeskyně či zříceniny hradu. Po cestě hrajeme různé hry, procvičujeme nabyté znalosti a dovednosti, nebo si třeba opečeme buřta. Jednou za čas se výprava protáhne na vícedenní výpravu pod stan nebo na horskou chatu. Společně trávíme například i podzimní a jarní prázdniny.

  • Přehled výprav naleznete v sekci Akce.
  • Fotky z našich akcí jsou k vidění v naší Kronice.

28-oddil-skautek-ctveraci-mustang-podzimky-2019-04
28-oddil-skautek-ctveraci-mustang-tajna-2019-02
28-oddil-skautek-ctveraci-mustang-smrk-2019-11

 

Tábor

V létě pořádáme tábor v krásném údolí řeky Zábrdky pod obcí Vápno. Odjíždíme hned z kraje prázdnin na tři týdny a táboříme v indiánských tee-pee. Zde si každý rok vytváříme nádherné, nezapomenutelné vzpomínky, ať už na hry, lidi anebo na zážitky.

28-oddil-skautek-ctveraci-mustang-tabor-2020-14
28-oddil-skautek-ctveraci-mustang-tabor-2020-49

 

Další aktivity

Občas si naši běžnou činnost zpestříme dalšími aktivitami: například střediskovou hudební soutěží "Mustang Road Show" či bojem o Šíp Krále Alexandra, slaňováním či jízdou na paddleboardech, výpravou na běžky a na boby nebo jízdou na lodích.

Pokud se o nás chceš dozvědět více, sleduj naše webové stránky, navštiv nás na Facebooku, Instagramu nebo na našem YouTube kanálu, kam nahráváme mnoho videí.

28-oddil-skautek-ctveraci-mustang-podzimky-2019-13
28-oddil-skautek-ctveraci-mustang-tabor-vapno-2019-jizera-016
28-oddil-skautek-ctveraci-mustang-1-bezky-07