Výroba roušky s Kéťou

Ahoj holky,

určitě jste už zaznamenaly, že nosit zakrytý nos a pusu, nejlépe roušku nebo respirátor, pokud se musíte pohybovat ve veřejných prostorách je nejenom povinné v Libereckém kraji (od 17.3.2020 od 18:00 do odvolání, ve videu jsem se přeřekla a řekla špatné datum) ale i cool. Proto jsem pro vás připravila video, v kterém vám shrnu všechny poznatky kolem nošení a používání roušek a taky vám ukážu jak si jednoduchou roušku ušít.

Doufám, že se brzo zas shledáme i na živo, ale do té doby, prosím noste roušky a taky si myjte ruce.
Kéťa.

P.S.: V rámci bezpečnosti, pokud běžné už doma nepomáháte s žehlením, poproste rodiče, ať na vás dohlédnou a nebo i pomůžou. Nikdy nežehlete bez dozoru rodičů. A jsem levák, ať vás nepřekvapí proč držím žehličku v levé ruce. Vy ji samozřejmě držte, tak jak jste zvyklí a dávejte si pozor.

A taková malá výzva, pokud by vám šití roušek šlo, můžete naplnit třetí bod skautského zákona “Skaut je prospěšný a pomáhá jiným” a ušít pár roušek navíc a darovat je buď ve svém okolí, nebo třeba paním pokladním, lékárníkům, do zdravotnických zařízení, do domovů důchodců a na další místa, kde lidé musí být v kontaktu s dalšími lidmi a roušky nutně potřebují.

Jak s látkovou rouškou zacházet:

  1.  Před jakoukoliv manipulací s rouškou si důkladně umyjte ruce!!!
  2. Zavazovací roušku si nejprve zavažte nahoře, tak abyste vázačku měli nad ušima a roušku si porovnejte, tak aby vám dobře seděla. Poté si zavažte spodní tkanice za krkem.
  3. Roušky se nedotýkejte a noste jí do všech veřejných prostor (obchod, lékárna, MHD, …). Pokud však nemusíte, vůbec do veřejných prostor nechoďte.
  4. Po sejmutí roušku uložte do uzavírací nádoby nebo přímo hrnce, v kterém jí budete vyvářet. Po manipulaci s rouškou si umyjte ruce.
  5. Roušky vyvářejte tak, že si v rychlovarné konvici uvaříte vodu, roušky zalejete a alespoň 15minut vařte.
  6. Roušky usušte, přežehlete a uložte do uzavírací nádoby. Před jakoukoliv manipulací s rouškou si vždy umyjte ruce.

Na ušití látkové roušky potřebujete:

Vylepšení roušky: